Na co zwrócić uwagę przy najlepsze dokumenty kolekcjonerskie - opinie kolekcjonerów
Na co zwrócić uwagę przy najlepsze dokumenty kolekcjonerskie - opinie kolekcjonerów
Blog Article
Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest krótka, ale bogata. Te najlepsze firmy używają poliwęglanu zamiast PCV, grawerowania laserowego, mają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbą OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Warto jednakże pamiętać, że nie wszystkie firmy na rynku oferują produkty najwyższej jakości. Jak wobec tego rozpoznać rzeczywiście najwyższej jakości dokument kolekcjonerski?
Topowe firmy stosują poliwęglan - ten sam materiał, z którego produkowane są prawdziwe dokumenty. Jest to konkretnie ten materiał który dźwięczy „metalicznie" gdy rzuci się dokumenty na blat biurka. Poliwęglan to specjalny materiał, który jest twardszy od standardowego PCV, trudniej się gnie, mniej podatny na ciepło.
Główną plusem jest to, że można w nim grawerować laserowo. Różnica w cenie jest ogromna, więc nic zadziwiającego, że odmienność w cenie też jest znaczna.
paszport kolekcjonerski
Jak przesuniecie palcem po wierzchu dokumentu - jeśli czujecie delikatne nierówności w miejscach gdzie są dane, to prawdopodobnie mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Porządny dokument kolekcjonerski ma posiadać: Grawerowanie laserowe danych. Prawdziwe dokumenty tożsamości posiadają elementy widoczne wyłącznie w świetle ultrafioletowym. Najlepszej jakości dokumenty kolekcjonerskie posiadają nadruk UV wykonany z dbałością o szczegóły, z zachowaniem odpowiednich kolorów i wzorów identycznych z pierwowzorem.
W funkcji od typu dokumentu potrafią to być: "Tarka" na miniaturze fotografii, Znaki Braille'a, Wyczuwalne imiona i nazwisko, Relief na elementach wizualnych. Te elementy są niezwykle ważne dla solidnego dokumentu kolekcjonerskiego. Do najważniejszych zabezpieczeń tego typu zaliczamy: Farba OVI (Optically Variable Ink) - przekształca kolor w zależności od kąta obserwacji. Topowe modele zawierają również atrapy chipów RFID, które w autentycznych paszport kolekcjonerski zawierają dane osobowe. Przyjrzyj się drobnym detalom, takim jak mikrodruk, tło dokumentu czy elementy wizualne. Słabe imitacje albo w ogóle nie mają nadruku UV, albo jest on wyprodukowany byle jak.
W wysokiej jakości dokumentach kolekcjonerskich element ten ma sprawiać wrażenie trójwymiarowości i zmieniać się optycznie przy przesuwaniu dokumentem. To jeden z bardziej wymagających do wyprodukowania elementów, dlatego wiele słabych dokumentów kolekcjonerskich albo w ogóle go nie zawiera, albo jest on zrobiony w metodę prosty, bez efektu 3D. Wielość opcji powoduje, że wybór właściwego produktu potrafi stanowić nie lada trudnością. Poświęć koncentrację, czy różne elementy dokumentu są ze sobą spójne, czy też pewne wydają się dołączone "na siłę" lub wyróżniać poziomem od innych. Ten element jest wyjątkowo ważny w sytuacji paszportów kolekcjonerskich, które muszą mieć odpowiednią grubość papieru i wytrzymałość okładki.
Ostatnią, ale nie gorzej istotną cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest opcja ich weryfikacji przed zakupem. Ta metoda dowodzi o pewności producenta co do poziomu swoich produktów i pozwala klientowi na sprawdzenie, czy dowód kolekcjonerski wypełnia jego oczekiwania. Wymienione 10 cech to kluczowe wskaźniki, które pozwolą Ci rozpoznać autentycznie premium produkt od słabego naśladownictwa. Trzeba wiedzieć, że dokumenty kolekcjonerskie to interesujące gadżety, a ich poziom natychmiastowo oddziałuje się na radość z ich zbierania.